Çıkmış sınav sorularının tamamı için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Çıkmış Sınav Soruları

Nüfus müdürlüğü randevusu almak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

Nüfus Müdürlüğü Randevu Alma

Mtv(Motorlu Taşıtlar Vergisi) sorgulama yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Mtv Sorgulama

Ehliyet sınav yerinizi e-devlet üzerinden öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıyı tıklayıp, kontrol edebilirsiniz.

Sınav Yeri Sorgulama

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyurulara aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Duyuruları

E- SINAV NASIL YAPILIR?
KURSUMUZ SİZİN İÇİN RANDEVU ALDIKTAN SONRA İSTANBUL GÜNGÖREN’DE SINAV MERKEZİNDE BİLGİSAYAR ORTAMINDA SINAVINIZ GERÇEKLEŞİR.

PEKİ NEDİR BU E- SINAV?
ÖZEL MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜLERİ KURSİYERLERİ SINAVI (MTSKS), TEORİK SINAVLARINI KAPSAMAKTADIR. E-SINAV, BASILI EVRAK KULLANILMAKSIZIN SINAV UYGULAMA VE DEĞERLENDİRİLMESİNE İLİŞKİN HER TÜRLÜ İŞLEMİN ELEKTRONİK ORTAMDA VE BİLGİSAYARLAR ARACILIĞIYLA YAPILDIĞI SINAVLARDIR. GENEL MÜDÜRLÜK TARAFINDAN BELİRLENEN MERKEZLERDE, BELİRLENEN TARİH VE SAATLERDE “ÖZEL MTSK MODÜLÜ” ÜZERİNDEN YAPILAN BAŞVURULAR DİKKATE ALINARAK YAPILMAKTADIR. MTSK MÜDÜRLÜĞÜNE KAYIT YAPTIRARAK SORUMLU OLDUĞU DERSLERİN EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAYAN TÜM KURSİYERLER İLE HÂLEN TEORİK SINAVDA SORUMLULUĞU DEVAM EDEN KURSİYERLER E-SINAV BAŞVURUSU YAPABİLİR

Ehliyet İçin Gerekli Evraklar

8 Adet Fotoğraf (Vesikalık ve Son 6 Aylık)
Kimlik Fotokopisi
Sağlık Raporu (İstenilen Sürücü Belgesi Olur Raporu,2 nüsha ve fotoğraflı)
Sabıka Kaydı (PTT den alınacak olan e-devlet şifresi ile alınabilir)
Öğrenim Belgesi Aslı (öğrenci iseniz sabıka kaydı gibi e-devlet şifreniz ile öğrenim belgesi alabilirsiniz)
Kan Grubu Kartı (Trafik Şb.de gerekli olacak)

YAŞ ŞARTI
A1, A2, F ve H sınıfı sürücü belgesi alacakların 17,
B ve G sınıfı sürücü belgesi alacakların 18,
C, D ve E sınıfı sürücü belgesi alacakların 22 (Üniversitelerin sürücü eğitimi veren yüksekokulları ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin askeri ihtisas görevleri için subay ve astsubay sınıf okullarında ve uzman jandarma okullarında açılan sürücü eğitimi kurslarından mezun olanlarda bu şart aranmaz.)

YAŞLARINI GÜN AY YIL OLARAK DOLDURMUŞ OLMALARI ŞARTTIR.

ÖĞRENİM ŞARTI
F, G ve H sınıfı sürücü belgesi alacakların ilkokulu, A1, A2, B, C, D ve E sınıfı sürücülerin en az 4 senelik ilkokulu bitirmeleri gerekmektedir.

SAĞLIK ŞARTLARI Sağlık şartları bakımından kimlere hangi tür sürücü belgesi verilebileceği hususu yönetmelikle düzenlenir. Sürücü belgesi alacakların ilgili yönetmelikte belirtilen hekimden sürücü olur raporu almaları zorunludur. Bu maddede sözü edilen yönetmelik İçişleri ve Sağlık bakanlıklarınca müştereken hazırlanarak yürürlüğe konulur.

HÜKÜMLÜ OLMAMA ŞARTLARI
Türk Ceza Kanununun 403, 404 üncü maddeleri ile 572/2-3 maddelerinden ikiden fazla ve 1918 sayılı Kaçakçılığın Men ve Takibine Dair Kanunun 28 ve 29 uncu maddeleri, 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkında Kanunun 12 nci maddesinin 3 üncü ve takip eden fıkralarındaki suçlardan hüküm giymemiş olmaları, f) Aynı sınıf sürücü belgesinin bulunmaması veya belgelerin geri alınmamış olma şartı : Önceden verilmiş aynı sınıf bir başka sürücü belgesinin bulunmaması, sürücü belgelerinin süresiz geri alınmamış olması veya geçici olarak geri alınmış ise sürenin dolmuş bulunması, Zorunludur.

Bizi Arayın
WhatsApp